Alcaldes

Vilarrubias i Busquets, Feliu (1867-1868). Isabelí.

Turull i Sallent, Pere (1 de gener de 1854-9 de setembre de 1854/28 d’agost de 1856-7 d’abril de 1857). Conservador.

Pascual i Salichs, Pere (3 de desembre de 1918-1 d’abril de 1922). Lliga Regionalista.

Relat i Corominas, Esteve Maria (1 d’octubre de 1923-7 de febrer de 1930). Nomenat per addicte al directori.

Ribé i Garcia, Salvador (14 d’abril de 1931-1 de febrer de 1934). Círcol Republicà Federal.

Marcè i Segarra, Magí (1 de febrer de 1934-8 d’octubre de 1934/7 de febrer de 1936-15 d’abril de 1936). Círcol Republicà Federal.

Miralles i Orrit, Joan (1 de juny de 1936-17 d’octubre de 1936). Círcol Republicà Federal.

Moix i Regàs, Josep (17 d’octubre de 1936- 26 d’agost de 1938). ERC “conseller en cap” i PSUC.

Farràs Baró, Manuel (26 d’agost de 1938-21 de gener de 1939). PSUC.

Bertran i Oleart, Miquel (Del 21 al 21 de gener de 1939). PSUC.

Mampel i Martí, Enric (26 de gener de 1939). CNT-FAI.

Albareda i Masip, Ramon (15 d’octubre de 1939-31 de maig de 1949). Alcalde franquista accidental.

Marcet i Coll, Josep Maria (13 de desembre de 1940-21 de maig de 1942/21 de maig de 1942-29 d’abril de 1960). Franquista, falangista.

Llonch i Gambús, Antoni (29 d’abril de 1960-20 de gener de 1965). Franquista, ala catòlica moderada.

Burrull i Bonastre, Josep (20 de gener de 1965-març de 1976). Franquista, falangista.

Anuncis